پاسخ بریتانیا به تانک مهیب روسی "آرماتا"

© Sputnik / Grigoriy Sisoev /  /  مراجعه به بانک تصاویر پاسخ بریتانیا به تانک روسی "آرماتا"
پاسخ بریتانیا به تانک روسی آرماتا - اسپوتنیک ایران
Telegram
بریتانیا پاسخ خود به تانک روسی "آرماتا" را عرضه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله آلمانی "فوکوس"، این تانک جدید بریتانیایی موسوم به "شب سیاه" بر اساس ماشین جنگی Challenger 2 ساخته شده است.
مجله فوکوس می نویسد تانک روسی تی 14 "آرماتا" امروزی ترین تانک در جهان است و خاطرنشان می سازد که کشورهای غربی در رابطه با ظاهر شدن آن ساخت انواع گوناگون رقیبان آنرا آغاز کرده اند و همچنین تسلیحات کهنه شده خود را مدرنیزه می کنند. مثلاً در بریتانیا حدود 400 تانک Challenger 2 که ساخت انها در سال 1994 شروع شده، مدرنیزه می شوند.
شرکت دفاعی بریتانیایی BAE Systems در اوایل ماه اکتبر پیش نمونه تانک "شب سیاه" را عرضه کرد که احتمالاً همان نوع جدید Challenger 2 است. طراحان قصد دارند مشخصات رزمی آنرا هنگام فعالیت در شب با کمک سیستم دیده بانی شبانه بهبود دهند و همچنین در آن سیستم شناسایی و انهدام موشک های ضد تانک نصب کنند.
با این حال فوکوس معتقد است توپ نصب شده در تانک شب سیاه" هنوز نوسازی نشده و قادر تیست با توپ نصب شده در تانک روسی "آرماتا " رقابت کند.

تی 14 آرماتا - اسپوتنیک ایران
داده نمایی
سلاح جدید روسیه: تی 14 "آرماتا"

تانک T-14 "ارماتا" مجهز به پلتفرم واحد، سیستم موشکی دوربرد چند منظوره دفاع هوایی اس 500 ، سیستم راکتی ضد ماهواره‌ ای نودول و سیستم رادیوالکترونیک مختل کننده ارتباطات ماهواره ای Tirada-2S از جمله سلاح های برتر روسیه در جهان است. نشریه معتبر آلمانی "اشترن" در ماه آوریل 2017 نوشت مشخصات توپ 125 میلیمتری تانک تی 14 "آرماتا" از همه نمونه های مشابه خارجی برتر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала