پوتین: آمریکا مسئول ناپدید شدن روزنامه نگار عربستانی است

© Sputnik / Aleksey Druzhinin /  /  مراجعه به بانک تصاویر پوتین: آمریکا مسئول روزنامه نگار عربستانی است
پوتین: آمریکا مسئول روزنامه نگار عربستانی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور روسیه در مورد ناپدید شدن رونامه نگار سعودی گفت: آمریکا مسئول است زیرا او در آنجا زندگی می کرده است.

مرگ مشکوک یکی از مظنونان حادثه کنسولی عربستان - اسپوتنیک ایران
مرگ مشکوک یکی از مظنونان حادثه کنسولی عربستان
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: آمریکا مسئول ناپدید شدن "جمال خاشقجی" است، زیرا او در آمریکا سکونت داشته است.

خاشقجی که در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست فعالیت می کند و از سال 2017 در آمریکا سکونت دارد، از دوم اکتبر هنگامی که وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شده است.

ولادیمیر پوتین افزود: او در آمریکا زندگی می کرده و نه در روسیه، پس آمریکا مسئول ناپدید شدن او می باشد.خاشقچی که پس از انتصاب 'محمد بن سلمان' به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرد و به آمریکا رفت، در روزهای اخیر قصد ازدواج با یک زن تبعه ترکیه را داشت و برای طی کردن مراحل ثبت ازدواج خود مجبور به مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول شده بود.

رسانه های ترکیه دیروز ضمن معرفی پنج نفر از اتباع عربستانی به عنوان متهمان قتل خاشقجی، جزئیات بیشتری از مدارک صوتی ساعات اولیه بازداشت و قتل خاشقچی را منتشر کردند.همه مدارک و شواهد ادعا شده در رسانه های ترکیه نشان می دهد که نزدیکان بن سلمان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند و ادعای آل سعود درباره قتل این روزنامه نگار کذب است.

"جمال خاشقجی" دوم اکتبر برای انجام کارهای اداری وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌ گفته نامزدش، دیگر از ساختمان خارج نشده است. مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59 ساله از کنسولگری خارج شده، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌ قتل رسیدن وی را منتشر کردند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала