طراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد

© AP Photo / Mehdi Pedramkhoo/Mehr News Agencyطراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد
طراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سپاه ایران از کشته شدن ابوضحی برنامه ریز عملیات تروریستی در اهواز خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران، طی عملیات شناسایی و غافلگیری سپاه در صبح امروز (سه شنبه ۲۴مهر ماه) در استان دیاله عراق، "ابوضحی" طراح و برنامه ریز اصلی حمله تروریستی اخیر اهواز همراه با چهار تروریست دیگر به هلاکت رسیدند.

دستگیری یک سرباز در ارتباط با حملات تروریستی اهواز - اسپوتنیک ایران
دستگیری یک سرباز در ارتباط با حملات تروریستی اهواز

شایان ذکر است که در روز 22 سپتامبر، 30 دقیقه پس از آغاز رژه نیروهای مسلح مستقر در اهواز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، ناگهان چند نفر از میان جمعیت به مردمی که در حال مشاهده رژه بودند، تیر اندازی کردند. گفته می‌شود که دو نفر با اسلحه گرم پس از تیراندازی به سمت مردم قصد تیراندازی به سمت جایگاه را داشتند که توسط نیروهای مسلح مضروب شدند. در این حمله تروریستی دست کم 24 تن کشته و 60 نفر دیگر زخمی شدند.
ساعانی پس از این حادثه خبرگزاری ایرنا گزارش داد که گروهک «الاحواز» مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت اما گروهک تروریستی داعش* نیز با انتشار ویدئویی مسئولیت این مله تروریستی را بر عهده گرفت.
پس از یک ماه از گذشت این حادثه، روابط عمومی کل سپاه از کشته شدن "ابوضحی" امیر داعش در استان دیاله عراق، در عملیات غافلگیرانه نیرو‌های مقاومت در این استان خبر داد.
* گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала