دستور مستقیم پادشاه عربستان در پرونده خاشقجی صادر شد

© AP Photo / Virginia Mayoدستور مستقیم پادشاه عربستان در پرونده خاشقجی
دستور مستقیم پادشاه عربستان در پرونده خاشقجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
پادشاه عربستان، دستور تحقیقات داخلی در خصوص قتل روزنامه نگار سعودی در آنکارا را صادر نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، پادشاه عربستان دستور تحقیقات داخلی در مورد پرونده خاشقجی را صادر نمود.

چه کسی در پشت پرده گم شدن خاشقجی قرار دارد؟ - اسپوتنیک ایران
چه کسی در پشت پرده گم شدن خاشقجی قرار دارد؟

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی، تحقیق در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی را صادر كرد. این گزارش روز دوشنبه توسط بلومبرگ با اشاره به سخنان یک مقام عربستان سعودی منتشر شده است.
گفتنی است، پیش از این ترامپ نیز عربستان را به خاطر دخالت در پرونده قتل خاشقجی مورد اتهام قرار داد. روز ده اکتبر یک خودروی ون مشکی رنگ در ترکیه به ظن قرار داشتن جسد جمال خاشقجی در آن تحت پیگرد قرار گرفت. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی که در سال 2017 میلادی به امریکا رفته و در آنجا در روزنامه واشنگتن پست مقاملات انتقادی علیه ریاض می نوشت ، از 2 اکتبر(سه شنبه 10 مهر) بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده است.
دیرتر گزارش دادند که آنکارا در تماسی با واشنگتن از موجود بودن ویدئوهایی خبر داد که کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان را داخل کنسولگری عربستان در استانبول تأیید می‌کند.
در این ویدئوها خاشقجی و بازجویانش و نحوه شکنجه و کشته شدن او نشان داده می‌شود. همچنین صدای ضربات تیم امنیتی شنیده می‌شود که خاشقجی را قبل از کشتن و تکه تکه کردن مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
خاشقچی که به عنوان مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست از سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کرد، دوم اکتبر در ترکیه ناپدید شد. به گفته ی نامزد وی، کارکنان کنسولگری از خبرنگار برای تکمیل مدارک دعوت کردند ولی همسرش را به درون ساختمان راه ندادند. بعد از پنج ساعت انتظار یکی از کارکنان کنسولگری به دختر اطلاع داد که خاشقجی خارج شده و منتظرش نباشد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала