تلاش وزرای اتحادیه اروپا برای خارج نشدن ایران ازسیستم SWIFT

© Sputnik / Natalia Seliverstovaتلاش وزرای اتحادیه اروپا برای خارج نشدن ایران ازسیستم SWIFT
تلاش وزرای اتحادیه اروپا برای خارج نشدن ایران ازسیستم  SWIFT - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزرای دارایی کشورهای اتحادیه اروپا سعی دارند ، دولت رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ را متقاعد کنند که ایران را از دسترسی به سیستم پرداخت SWIFTمنع نکند.

به گزارش اسپوتنیک روزنامه Financial Times در این خصوص اطلاع داد.
بر اساس خبرهای این روزنامه وزرای اتحادیه اروپا قرار است در خصوص این درخواست در جریان دیدار با وزیر دارایی آمریکا استیون منوچین در اجلاس صندوق بین المللی ارز که این هفته در جزیره بالی برگزار می شود اطلاع دهند.
دیپلمات اروپایی در این باره به روزنامه گفت: " سوال ما این است: چرا باید تمامی کابل های برق را از ساختمان جدا کرد اگر می توان برق را روشن نمود. "
وی خاطر نشان کرد: " اگر شما می توانید بانک را برای تحریم مشخص کنید پس لزومی ندارد که SWIFT را از ایران قطع کنید."
یک فرد دیگر آشنا با این مسئله بیان داشت که اختلاف نظرهای مربوط به SWIFT به " خرابکاری دیپلماتیک" منجر می شود. مقامات اروپایی که با نمایندگان امریکایی در ماه گذشته دیدار داشتند موفقیتی کسب نکردند. وی افزود: " ما به دولت آمریکا مراجعه کردیم اما این محاصره کامل است و آنها به استدلال های ما گوش ندادند."

اقتصاد بیمار ایران در انتظار فصل دوم تحریم ها - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
اقتصاد ایران در انتظار فصل دوم تحریم ها

این روزنامه خاطر نشان می کند که برخی مقامات و مردم نزدیک به اوضاع معتقدند که منوچین می خواهد از SWIFT حمایت کند تا نقض آمریکا را در سیستم جهانی تبادل اطلاعات حفظ نماید.
وزیر خارجه آلمان در ماه اوت اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید مشابه مستقل SWIFT ایجاد نماید تا از شرکت های خود در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران دفاع نماید. معاون وزیر خارجه ایران عباس عراقچی گفت که تهران امکان ایجاد سیستم موازی SWIFT را بعید نمی داند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала