تضعیف تحریم ها برای واردکنندگان نفت از ایران

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / کاخ سفید آمریکا
کاخ سفید آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا ممکن است تحریم ها برای واردکنندگان نفت ایران را تضعیف کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، دفتر ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا احتمال تضعیف تحریم ها برای واردکنندگان نفت ایران را بررسی می کند که به کاهش خرید نفت ایران دست بزنند.

مطابق با اطلاعات نشریه نامبرده، آمریکا احتمال تضعیف تحریم ها را بررسی می کند و آماده است بطور جداگانه با کشورهایی کار کند که حجم واردات خود را کاهش خواهند داد.

در این میان، قیمت نفت مارک «برنت»  در ماه دسامبر 2018  در بورس ICE لندن تا 1 درصد کاهش یافت و 83,31 دلار در ازای هر بشکه نفت شد.

رهبر ایران: ایران بر تحریم های آمریکا غلبه می کند - اسپوتنیک ایران
رهبر ایران: بر تحریم های آمریکا غلبه خواهیم کرد

در ماه مه واشنگتن از برجام خارج شد.

بخشی از تحریم های آمریکای شب هفتم اوت اجرایی شدند و بخش صنعت خودرو ایران، خرید و فروش طلا و فلزات دیگر را دربرگرفت. افزون بر آن، 5 نوامبر آمریکا قصد دارد صادرات  محصولات نفتی را برای ایران محدود کند.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала