بریتانیا آماده حمله سایبری به روسیه می‌شود

© Fotolia / Bikeworldtravelبریتانیا آماده حمله سایبری به روسیه می‌شود
بریتانیا آماده حمله سایبری به روسیه می‌شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
بریتانیا در حال بررسی حملات سایبری به منظور قطع برق در روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Sunday Times، وزارت دفاع بریتانیا در حال بررسی گزینه حملات گسترده سایبری برای قطع برق در روسیه در صورت "تجاوز" مسکو است.

تشکیل ارتش سایبری بریتانیا برای حمله به روسیه - اسپوتنیک ایران
تشکیل ارتش سایبری بریتانیا برای حمله به روسیه

منابع در بین مقامات ارشد نیروهای امنیتی بریتانیا از اینکه این کشور یک زرادخانه کافی از سلاح برای رویارویی نظامی با روسیه به جز موشک های با کلاهک های هسته ندارد، ابراز نگرانی می کنند. در این راستا، دولت بریتانیا به این نتیجه رسیده است که یک حمله گسترده سایبری تنها جایگزین استفاده از سلاح های هسته ای در پاسخ به "تجاوز روسیه" است.
در حال حاضر، به گزارش این روزنامه، دولت بریتانیا می خواهد پتانسیل تهاجم سایبری خود را توسعه دهد تا در صورت "تجاوز" از سوی روسیه "نور کرملین را خاموش کند". به گفته این روزنامه، اگر روسیه تصمیم به جذب جزایر کوچک استونی یا حمله به لیبی به منظور کنترل ذخایر نفتی و تحریک بحران جدید مهاجرت در اروپا را داشته باشد، فرصت بیشتری برای بریتانیا به ارمغان می‌آید.
پیشتر دیوید لیندنتون، رئیس دفتر نخست وزیر بریتانیا، گفته بود که کشورهای غربی باید در مورد روسیه احتیاط کنند و امنیت سایبری خود را تقویت کنند و اما در عین حال با مسکو گفت و گو کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала