فرمانده ارتش امریکا: خواهان جنگ با ایران نیستیم

© REUTERS / Yuri Gripas / فرمانده ارتش امریکا: خواهان جنگ با ایران نیستیم
فرمانده ارتش امریکا: خواهان جنگ با ایران نیستیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
ژنرال جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا دیروز اعلام کرد ایالات متحده خواهان آغاز جنگ با ایران نیست و امیدوار حل و فصل اختلاف نظرهایش با تهران با کمک دیپلماسی و فشار اقتصادی است.

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال جوزف ووتل این مطلب را در پاسخ به این سوالی در اینباره اعلام کرد که آیا آمریکا در آستانه درگیری نظامی با ایران قرار دارد اما افزود نیروهای مسلح امریکا در صورت ضرورت آماده دادن "پاسخ سریع و دندان شکن" هستند.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند.

رهبر ایران: ایران بر تحریم های آمریکا غلبه می کند - اسپوتنیک ایران
رهبر ایران: بر تحریم های آمریکا غلبه خواهیم کرد

هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала