استفاده از اف 22 در سوریه در پاسخ به اس 300

© REUTERS / Ivan Alvaradoاستفاده از اف 22 در سوریه در پاسخ به اس 300
استفاده از اف 22 در سوریه در پاسخ به اس 300 - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا پس از تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 300 روسیه به سوریه استفاده دوباره از جنگنده های رادارگریز نسل پنجم F-22 Raptor و جنگنده های نسل چهارم F-16CJ Viper برای عملیات هوایی در آسمان سوریه را امکان پذیر می داند.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه The Drive ضمن بیان این مطلب خاطرنشان می سازد ممکن است در مناطق تحت کنترل ارتش دولتی سوریه از جنگنده های F-22 Raptor استفاده شود ومتذکر می شود که در حال حاضر تعداد پرتابگر های اس 300 تحویلی روسیه برای تحت پوشش قرار دادن شمال غربی سوریه کفایت نمی کند.

اس-300 - اسپوتنیک ایران
انتشار ویدئو تحویل اس300 به سوریه

یادآور می شود روز سه شنبه سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد با هدف افزایش امنیت نیروی نظامی روسیه در سوریه، 49 قطعه از تجهیزات سامانه دفاع هوایی اس 300 به این کشور تحویل داده شد.
وزیر دفاع روسیه در ادامه افزود: طبق تصمیم رئیس جمهور، ما تعدادی اقدامات در جهت تقویت سیستم های دفاع هوایی سوریه انجام داده ایم که در وحله اول برای محافظت از پرسنل نظامی ما است. ما تحویل سیستم دفاع هوایی اس-300 را تکمیل کردیم که شامل 49 قطعه تجهیزات است و این تجهیرات شامل: رادار، سیستم های اصلی، وسایل نقلیه و چهار پرتاب کننده است. به گفته شایگو آموزش دادن پرسنل ارتش سوریه برای کار با اس 300 به سه ماه وقت نیاز دارد.
تصمیم گیری برای تحوبل اس 400 به سوریه 24 سپتامبر انجام شد در ان زمان شویگو خاطرنشان کرده بود این اقدام باید "سرهای داغ را سرد کرده و آنها را از انجام اقدامات نسنجیده بازدارد."

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала