درخواست نتانیاهو رد شد

© Photo / Sarajevo-x/Public domainآژانس بین المللی انرژی اتمی
آژانس بین المللی انرژی اتمی - اسپوتنیک ایران
Telegram
درخواست بازرسی مجدد برنامه هسته ای ایران رد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اسرائیلی جروزالم پست،آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست نتانیاهو را رد کرد که خواهان بازرسی مجدد برنامه هسته ای ایران شده بود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آنها از تمام اطلاعات مربوط در دسترس استفاده می کنند و اطلاعات دارای ارزش اسمی را در نظر نمی گیرند.

در این بیانیه آمده است: «تمام اطلاعات به دست آمده از جمله از اشخاص ثالث، مورد بررسی دقیق است و با دیگر اطلاعات در دسترس ارزیابی می شود تا به یک ارزیابی مستقل مبتنی بر تخصص خود آژانس برسیم. آژانس به صورت علنی مسائل مربوط به چنین اطلاعاتی را مطرح  نمی کند».

دست آلمان در جاسوسی علیه سازمان امنیت و همکاری اروپا رو شد. - اسپوتنیک ایران
جاسوسی آلمان علیه آژانس بین المللی انرژی اتمی

در این بیانیه همچنین آمده است:«بر اساس توافق جامع پادمان (CSA) که با ایران منعقد شده و پروتکل الحاقی که ایران موقتا اجرا می کند، فعالیت های رسیدگی آژانس در ایران صورت می گیرد. بعلاوه، آژانس بازبینی و رسیدگی به تعهدات هسته ای ایران را نیز طبق برنامه جامع اقدام مشترک انجام می دهد.

نتانیاهو در نشست مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که ایران یک انبار هسته ای در منطقه «تورقوزآباد» در جنوب تهران دارد که آن را از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی مخفی نگه داشته است.

وی گفت که ایران از این انبار برای ذخیره تجهیزات و مواد اتمی برنامه هسته ای مخفی خود استفاده می کند و 300 تن از این تجهیزات و مواد در این انبار وجود دارد که 15 کیلوگرم از آنجا خارج شده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 30 اوت در تازه‌ترین گزارش خود تایید کرد که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 پایبند است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала