حکم اعدام برای سلطان سکه ایران

© Flickr / Blondinrikard Fröbergحکم اعدام برای سلطان سکه ایران
حکم اعدام برای سلطان سکه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون اول قوه قضاییه ایران اعلام کرد که باقری درمنی، محمد سالم و سلطان سکه ایران به اعدام محکوم شدند.

سه مفسد اقتصادی در ایران به اعدام محکوم شدند - اسپوتنیک ایران
سه مفسد اقتصادی در ایران به اعدام محکوم شدند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس؛ محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت: سه اعدامی پرونده های فساد به ترتیب باقری درمنی، وحید مظلومین و محمد اسماعیل معروف به محمد سالم هستند.

البته این در حالی است که این حکم بدوی بوده و متهمان می‌توانند در فرصت قانونی به حکم صادره اعتراض کنند.

رسیدگی به پرونده این افراد از 2 شهریور ماه در شعبه پانزدهم و شعبه اول دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شده بود.

 محسنی اژه‌ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه ایران اظهار کرد: بنده دیروز در زنجان در رابطه با پرونده اخلالگران اخیر نظام اقتصادی، مطالبی را مطرح کردم. با این حال این موضوع مورد سئوال خیلی‌ها بود که این افراد که در دادگاه‌های ویژه در تهران محکوم شده‌اند آیا احکامشان قطعی یا قابل تجدیدنظر خواهی است.

وی ادامه داد: گرچه قبلا اشاره کرده بودم، اما برای اطلاع مردم عزیز مجددا عرض می‌کنم که هم بر اساس قانون و هم بر اساس استجازه‌ای که از مقام معظم رهبری شد، مواردی که به اعدام محکوم شده‌اند، احکامشان قابل تجدیدنظر خواهی است و طبعا اگر محکوم‌علیه یا وکیل او اعتراض کنند، پرونده مزبور در دیوان عالی کشور مجددا مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: غیر از موارد اعدام، سایر احکام صادره قطعی است.

محسنی اژه‌ای بیان داشت: افرادی که در چند روز اخیر در دادگاه‌های ویژه محکوم شده‌اند، سی و پنج نفر هستند و حکم سه نفر از این مجرمان به شرح زیر اعلام شده است:

حمید باقری درمنی فرزند محمد که دارای سابقه کیفری بوده و در این پرونده در دادگاه بدوی به عنوان مفسد فی الارض محکوم به اعدام شده است. این حکم قابل تجدیدنظر خواهی است و می‌تواند در دیوان عالی کشور در صورت اعتراض رسیدگی شود.

وحید مظلومین فرزند حبیب اله هم به عنوان مفسد فی الارض به اعدام محکوم شد و این حکم نیز غیرقطعی و قابل تجدیدنظر خواهی است.

محمد اسماعیل قاسمی با اسم مستعار محمد سالم فرزند غلامعلی که این فرد نیز به اعدام محکوم شده که حکمش قابل تجدیدنظر خواهی است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала