اعلام موضع ترکیه در رابطه با سیاست آمریکا

© REUTERS / Henry Romeroاعلام موضع ترکیه در رابطه با سیاست آمریکا
اعلام موضع ترکیه در رابطه با سیاست آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مولود چاووش اغلو، وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد آنکارا از تحریم های آمریکا علیه ایران حمایت نکرده و قصد دارد به تجارت خود با جمهوری اسلامی ادامه دهد.

به گزارش اسپوتنیک چاووش اغلو این مطلب را در پاسخ به سوالی در اینباره گفت که آیا ترکیه قصد دارد تحریم های ایالات متحده علیه بخش نفتی ایران را اجرا کند.
وزیر خارجه ترکیه خاطرنشان کرد ترکیه به عنوان یک کشور مستقل و دارای حق حاکمیت به تجارت خود با ایران، روسیه و دیگر کشورها ادامه خواهد داد. وی گفت:"اگر این تحریم های سازمان ملل بودف به آنها می پیوستیم و در غیر اینصورت این کار را نخواهیم کرد".

ایران - اسپوتنیک ایران
اروپا تحریم های ضد ایرانی آمریکا را نادیده می گیرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست دیروز شورای امنیت سازمان ملل متحد قول داد تحریم های شدیدتری را علیه ایران اعمال کند.
،ترامپ ضمن اعلام این مطلب یادآور شد تحریم ها علیه ایران در رابطه با برنامه هسته ای تهران در ماه نوامبر احیا خواهد شد. رئیس جمهور آمریکا گفت:"پس از ان ایالات متحده تحریم های مضاعفی را اعمال خواهد کرد که شدیدترین تحریم ها در طول تاریخ بوده تا با تمام طیف فعالیت شرورانه ایران مقابله شود. هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که این تحریم ها را رعایت نکند، با پیامد های شدیدی روبرو خواهد شد".
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала