ادامه تلاش های روسیه برای باقی ماندن ایران در برجام

© Sputnik / Evgeniy Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر ادامه تلاش های روسیه برای باقی ماندن ایران در برجام
ادامه تلاش های روسیه برای باقی ماندن ایران در برجام - اسپوتنیک ایران
اشتراک
خانم والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون، مجلس علیا پارلمان روسیه اعلام کرد روسیه برای جلوگیری از خروج ایران از برجام به دنبال آمریکا هر کاری از دستش بر آید انجام خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، خانم ماتوینکو امروز به خبرنگاران گفت:" روسیه برای خارج نشدن ایران از برجام همه کارها را انجام داده و خواهد داد.
به عقیده رئیس شورای فدراسیون، خروج آمریکا از برجام یک اشتباه بسیار بزرگ و جدی است.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала