عزم ترامپ برای مبارزه با فعالیت "شرورانه" ایران

© AFP 2023 / Timothy A. Clary عزم ترامپ برای مبارزه با فعالیت "شرورانه" ایران
عزم ترامپ برای مبارزه با فعالیت شرورانه ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن به اعمال تحریم ها علیه همه طیف فعالیت "شرورانه" ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل گفت:" همه تحریم ها در رابطه با برنامه هسته ای ایران در اوایل نوامبر به مرحله اجرا در خواهد آمد. ایالات متحده تحریم های مضاعفی را اعمال خواهد کرد که شدیدترین تحریم ها در طول تاریخ بوده تا با تمام طیف گسترده فعالیت شرورانه ایران مقابله شود. هر کسی که این تحریم ها را رعایت نکند، با پیامد های شدید روبرو خواهد شد".
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала