واکنش ایران نسبت به اتهام زنی اسرائیل

© Fotolia / Curioso Photographyواکنش ایران نسبت به اتهام زنی اسرائیل
واکنش ایران نسبت به اتهام زنی اسرائیل - اسپوتنیک ایران
Telegram
کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران اتهام وارده از سوی اسرائیل درباره گویا دست داشتن در سرنگونی هواپیمای ایلوشین 20 روسیه بر فراز دریای مدیترانه را مورد تفسیر قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، کیوان خسروی در نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه تحت عنوان «گفت‌وگوی امنیتی منطقه‌ای» با حضور مقامات مسئول ایران، روسیه، چین، هندوستان و افغانستان اظهار داشت تهران به بیانات اسرائیل درباره گویا دست داشتن در سرنگونی هواپیمای ایلوشین20 روسیه بر فراز دریای مدیترانه اهمیت نداده و معتقد است چنین بیاناتی قابل جواب و قابل بحث نیستند. وی خاطرنشان ساخت دولت روسیه سرنگونی هواپیمای ایلوشین20 را به بهترین شکل مورد تفسیر قرار داده و مقصر را بطور مشخص معرفی کرده است.

شایگو: روسیه ملزم به پاسخ متقابل به اقدام اسرائیل در سوریه است - اسپوتنیک ایران
شایگو: روسیه ملزم به پاسخ متقابل به اقدام اسرائیل در سوریه است

پیشتر وزارت دفاع روسیه اطلاع داده بود که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایلوشین-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایلوشین-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روس در این هواپیما بودند که همه آنها کشته شدند.. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایلوشین-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала