ابراز بیگناهی اسرائیل در حادثه سقوط هواپیمای روسی در سوریه

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر ابراز بیگناهی اسرائیل در حادثه سقوط هواپیمای روسی در سوریه
ابراز بیگناهی اسرائیل در حادثه سقوط هواپیمای روسی در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش اسرائیل تاکید می کند که نظامیان روسیه ، متن کامل با اطلاعات دقیقی دریافت کردند که در خصوص عدم شرکت اسرائیل در از بین رفتن هواپیمای ایل۲۰ روسیه در سوریه است.

به گزارش اسپوتنیک، بیانیه ی ارتش اسرائیل پس از آن منتشر شد که وزارت دفاع روسیه یک بار دیگر مسئولیت حادثه هواپیمای روسیه شامل ۱۵ مسافر را برعهده اسرائیل گذاشت.
در این بیانیه آمده است: « اطلاعات کامل شامل جزئیات دقیق و حقیقی در اختیار متخصصین مربوطه در نیروهای مسلح روسیه قرار گرفته است و آنها به روشنی گواهی می دهند که مکانیزم غیردرگیری در زمان لازم فعال شده بود. نیروی هوایی اسرائیل پشت هیچ هواپیمایی مخفی نشده است.»
تل آویو اذعان می کند که در لحظه برخورد موشک با هواپیمای ایل ۲۰ ، هواپیماهای اسرائیلی در فضای هوایی اسرائیل قرار داشتند. اطلاعات اسرائیل در خصوص این حادثه روز پنج شنبه توسط فرمانده ی نیروی هوایی اسرائیل به مسکو آورده شد.
وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала