واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه

© Photo / Press service of the Russian Defense Ministryواکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه
واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
ائتلاف بین المللی در ماجرای سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه دخیل نیست.

به گزارش اسپوتنیک، شان رایان، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش و "سخنگوی ارتش امریکا"، امروز به خبرنگاران گفت که ائتلاف بین المللی ضد داعش (گروه ممنوعه در روسیه) به رهبری ایالات متحده در سرنگونی هواپیمای نظامی ایل-۲۰ نیروی هوایی روسیه در سوریه دخیل نیست.
شان رایان در این خصوص گفت: "ائتلاف بین الملل در این قضیه دخالتی نداشته است. اظهار نظر این مورد بسیار دشوار است، زیرا این حادثه به تازگی رخ داده است. مطمئن هستم که تحقیقات در مورد چگونگی این حادثه جریان دارد." پیش از این، نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل در خصوص حمله به هواپیمای نظامی ایل-۲۰ ابراز همدردی نمود.

پوتین: حمله هوایی اسرائیل به سوریه، نقص حاکمیت این کشور است - اسپوتنیک ایران
پوتین: حمله هوایی اسرائیل به سوریه، نقص حاکمیت این کشور است

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.
درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از هزاران نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала