نتانیاهو ابراز تاسف خود را به پوتین در رابطه با سقوط ایل-20 بیان کرد

CC BY-SA 2.0 / Dmitry Terekhov / Ilyushin IL-20نتانیاهو ابراز تاسف خود را به پوتین در رابطه با سقوط ایل-20 بیان کرد
نتانیاهو ابراز تاسف خود را به پوتین در رابطه با سقوط ایل-20 بیان کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تسلیت خود را از کشته شدن خدمه این هواپیمای روسی بیان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تسلیت خود را از کشته شدن خدمه این هواپیمای روسی بیان کرد و مقامات سوریه را در این حادثه متهم کرد.

نتانیاهو با ابراز تاسف از مرگ نظامیان روسی گفت که سوریه مسئول سقوط هواپیما است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала