اخبار لحظه به لحظه : سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه

CC BY-SA 3.0 / Kirill Naumenko / Russian Air Force Ilyushin Il-20اخبار لحظه به لحظه : سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه
اخبار لحظه به لحظه : سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزرات دفاع روسیه اعلام کرد : هواپیمای ایل-20 روسیه توسط سیستم دفاع هوایی اس-200 سوریه از بین رفته است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود.

  • وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد. سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه در جریان گفتگوی تلفنی با وزیر دفاع اسرائیل آویگدور لیبرمان بیان داشت که در نتیجه عملیات غیر مسئولانه نیروی هوایی اسرائیل ، حادثه ای غم انگیز اتفاق اتفاق افتاده و 15 سرباز روسی جان خود را از دست داده اند.
  • وزارت دفاع روسیه در این خصوص اطلاع داد. در این اطلاعیه آمده است: " در این لحظه محل سقوط هواپیما در 27 کیلومتری غرب منطقه ی مسکونی بانیاس مشاهده شده است."
    بقایای اجساد به جا مانده از سقوط هواپیمای ایل-20 و وسایل شخصی و همچنین تکه هایی از هواپیما به کشتی روسی در سوریه منتقل شده است.
  • کرملین به سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه واکنش نشان داد.
    دیمیتری پسکوف گفت: کرملین در ارتباط با این اوضاع بسیار نگران است. ارزیابی کامل حادثه رخ داده در بیانیه وزارت دفاع آمده است.
  • وزارت امور خارجه روسیه سفیر اسرائیل در مسکو را در ارتباط با سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه احضار کرد.
  • ارتش اسرائیل اعلام کرد که مسئول سقوط هواپیمای روسی ایل-20 در ساحل سوریه ، دمشق، ایران و جنبش "حزب الله" هستند.
  • ولادیمیر پوتین خواست که حادثه سقوط هواپیمای ایل-20 در سوریه را با حادثه از بین رفتن هواپیمای سوخو-24 توسط نظامیان ترکیه با هم مقایسه نشود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала