احضار سفیر اسرائیل به وزارت خارجه روسیه

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova /  مراجعه به بانک تصاویر احضار سفیر اسرائیل به وزارت خارجه روسیه
احضار سفیر اسرائیل به وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه سفیر اسرائیل در مسکو را در ارتباط با سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه احضار کرد.

به گزارش اسپوتنیک ، در بیانیه وزارت امورخارجه روسیه آمده است: " در ارتباط با حادثه اتفاق افتاده سفیر اسرائیل به وزارت خارجه روسیه احضار شد. "
پیشتر دیپلماسی اسرائیل در مسکو از ابراز نظر در خصوص حضور نیروی هوایی کشور در ازبین رفتن هواپیمای روسی خود داری کرده بود.
وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала