کری خطاب به ترامپ: برای آگاهی بیشتر درباره برجام، کتاب مرا مطالعه کن

© AP Photo / Steve Helberکری خطاب به ترامپ: برای آگاهی بیشتر درباره برجام کتاب مرا مطالعه کن
کری خطاب به ترامپ: برای  آگاهی بیشتر درباره برجام کتاب مرا مطالعه کن - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خارجه سابق آمریکا به انتقاد رئیس‌جمهور این کشور بابت دیدارهایی که با وزیر خارجه ایران داشته پاسخ داد.

پمپئو: سیاست خارجی آمریکا با اقدامات جان کری مطابقت ندارد - اسپوتنیک ایران
پمپئو: سیاست خارجی آمریکا با اقدامات "جان کری" مطابقت ندارد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، کشمکش‌ها در آمریکا بر سر دیدارهای «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا با «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران ادامه دارد و کری، بامداد شنبه انتقاد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از خودش در این خصوص را به تندی پاسخ داد.

«جان کری» که یکی از معماران توافق هسته‌ای برجام است در مصاحبه‌ای با «رادیو سالم» چند روز پیش گفته بود در ماه‌های گذشته در چند رویداد بین‌المللی سه تا چهار بار با محمد جواد ظریف دیدار کرده است.

این دیدار با واکنش‌های تند در آمریکا رو به رو شده و از جان کری به دلیل تلاش برای تضعیف سیاست خارجی دولت مستقر آمریکا که جرم محسوب می‌شود انتقاد شده است.

ترامپ روز جمعه در واکنش به این موضوع نوشته است: «جان کری دیدارهایی غیرقانونی با رژیم بسیار متخاصم ایران داشته که این اقدام تنها می‌تواند به معنی تضعیف اقدامات فوق‌العاده ما و زیان‌ رساندن به مردم آمریکا باشد. او به آنها گفته صبر کنید تا دولت ترامپ به پایان برسد! آیا فعالیت‌هایش را ذیل "قانون ثبت عوامل خارجی" ثبت کرده است؟»

کری بامداد شنبه همین پیام ترامپ را مخاطب قرار داد و با توجه به تحولات تازه‌ای که در پرونده «پال مانافورت»، رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ اتفاق افتاده خطاب به او نوشت: «آقای رئیس‌جمهور بهتر است بیشتر نگران دیدار پال مانافورت با رابرت مولر باشی تا دیدار من با وزیر خارجه ایران. ولی اگر می‌خواهی چیزی درباره توافق هسته‌ای یاد بگیری که دنیا را امن‌تر کرده، کتاب جدید من، "هر روز موهبتی دیگر است" را بخر».

جان کری در این پیام به ترامپ بابت تحولات جدید در پرونده پال مانافورت کنایه زده است.

جمعه شب رسانه‌های آمریکا گزارش دادند مانافورت به دو فقره از جرم‌های خود اعتراف کرده و پذیرفته با «رابرت مولر»، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همکاری کند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала