تهدید آمریکا: در صورت حمله ایران به دیپلمات های خود، وارد عمل می شویم

© AFP 2022 / Ahmad al-Rubayeتهدید آمریکا: در صورت حمله ایران به دیپلمات های خود، وارد عمل می شویم
تهدید آمریکا: در صورت حمله ایران به دیپلمات های خود، وارد عمل می شویم - اسپوتنیک ایران
Telegram
کاخ سفید اعلام نمود که اگر ایران به مقرهای دیپلماتیک کشورش در عراق حمله کند، این اقدام بی پاسخ نخواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سارا ساندرز، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری آمریکا، کاخ سفید در صورت انجام حملات به دیپلمات های بصره و دیگر شهرهای عراق که در آن ایالات متحده آمریکا مقر دیپلماتیک دارد،  "پاسخ سریع و قاطع" به ایران خواهد داد.

سارا ساندرز گفت: "ایالات متحده، تهران را برای هر حمله ای که منجر به آسیب به کارکنان ما و یا آسیب رساندن به ساختمان های عمومی ایالات متحده شود را بی پاسخ نخواهد گذاشت. آمریکا صراحتا و قاطعانه از شهروندان آمریکایی در این منطقه محافظت خواهد نمود".

ایران 7 فروند موشک فاتح 110 به سمت کردستان عراق شلیک کرد - اسپوتنیک ایران
ایران 7 فروند موشک فاتح 110 به سمت کردستان عراق شلیک کرد

به گفته ساندرز، در صورت حمله به کنسولگری ایالات متحده در بصره و در برابر سفارت آمریکا در بغداد، ایران مسئول این کار هست.

گفتنی است، بصره در هفته گذشته با اعتصابات رو به رو شد. در طی این روزها هزاران تظاهر کننده از مقامات عراقی خواستار بهبود وضعیت با تهیه آب آشامیدنی و برق در شهر شدند.  روز سه شنبه و چهارشنبه، تظاهرکنندگان عصبانی به ساختمانهای استانداری حمله کرده و برخی را آتش زدند. در روز پنجشنبه، تظاهرکنندگان در بصره کنسولگری ایران و یکی از کاخ های ریاست جمهوری در مرکز شهر را آتش زدند. دولت عراق برای تامین خواسته های معترضان، یک کمیسیون ویژه راه اندازی نموده و به ساکنین بصره اختصاص 2 میلیارد دینار (حدود 17 میلیون دلار) برای کارهای مرتبط با احیای سیستم تامین آب آشامیدنی و برق را وعده داده است. همچنین مقامات وعده داده اند 10،000 شغل برای ساکنین استان ایجاد کنند.

گفتنی است، در هفته گذشته سپاه ایران خبر از حمله موشکی به محل استقرار و جلسه سران حزب دموکرات کردستان عراق داد که این اقدام با اعتراض مقامات عراقی رو به رو شد، زیرا بدون اجازه آنها صورت گرفته بود. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала