ادعاهای دروغ ترامپ

© AP Photo / Andrew Harnikادعاهای دروغ ترامپ
ادعاهای دروغ ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
داده‌های آماری «فکت چکرز» نشان داد رئیس‌جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید تاکنون ۴۷۱۳ ادعای دروغین مطرح کرده است!

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داده‌های آماری «فکت چکرز» که همه اظهارات و بیانیه‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، نشان داد ترامپ در مدت ۵۹۲ روزی که در کاخ سفید حضور داشته است، ۴۷۱۳ ادعای دروغ مطرح کرده است. این بدان معناست که رئیس‌جمهور آمریکا روزانه حدود ۸ ادعای دروغین و نادرست مطرح کرده است!
زمانی که فکت چِکرز انجام این پروژه را با بررسی اظهارات رئیس جمهور آمریکا در ۱۰۰ روز نخست حضور او در کاخ سفید آغاز کرد، ترامپ روزانه ۴.۹ ادعای دروغین مطرح کرده بود. اما جالب است که با نزدیک شدن دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به ۶۰۰ روز، میانگین دروغ‌های روزانه او هم افزایش یافته است.
نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد ترامپ در سه ماه گذشته به طور میانگین روزانه ۱۵.۴ ادعای دروغ به زبان آورده است. اگر رئیس جمهور آمریکا به همین رویه ادامه دهد، در ماه سپتامبر مرز ۵۰۰۰ دروغ در طول ریاست جمهوری اش را هم سپری می‌کند!
ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در ژانویه ۲۰۱۷، در ماه‌های ژوئن و اوت سال جاری میلادی به ترتیب ۵۳۴ و ۴۶۹ ادعای دروغ مطرح کرده است! ماه ژوئیه با ۴۴۸ ادعای دروغ رتبه سوم را در طول ریاست جمهوری ترامپ از نظر تعداد دروغ از آن خود کرده است.
حدود یک سوم از دروغ‌های ترامپ —۱۴۵۸ مورد آنها-مربوط به مسائل اقتصادی، تجاری و قراردادهاست. وی بار‌ها درباره بهبود بازار اشتغال پس از ورودش به کاخ سفید ادعا‌های دروغین مطرح کرده است. رئیس جمهور آمریکا بار‌ها از موفقیتی که در بازار اشتغال ایجاد کرده، به خود بالیده است؛ این در حالی است که رشد سالانه اشتغال در دوره ریاست جمهوری ترامپ از ۵ سال آخر ریاست جمهوری باراک اوباما هم پایین‌تر بوده است. ترامپ حدود ۴۰ مرتبه ادعا کرده است که اقتصاد امروز «بهترین وضع» را در تاریخ آمریکا دارد. ادعایی دروغین که هیچ مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد!
ترامپ در امور مربوط به تجارت هم ۴۹۶ ادعای دروغین مطرح کرده است. وی ۵ بار در هفته این ادعای دروغین را مطرح کرده که کسری تجاری از سه ماهه اول تا دوم سال با ۵۲ میلیارد دلار کاهش همراه بوده است که این بزرگترین پیروزی برای حزب جمهوری خواه محسوب می‌شود.
ترامپ درباره مسئله مهاجرت هم ۵۹۲ ادعای دروغ مطرح کرده است. وی در شش ماه گذشته ۴۳ بار اعلام کرده است که دیوار مرزی مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران در حال احداث است. این در حالی است که کنگره حتی با پرداخت بودجه برای ساخت این دیوار موافقت هم نکرد!
در خصوص مسئله روسیه، دونالد ترامپ ۴۴۵ ادعای دروغ درباره روند تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا مطرح کرده است. وی بار‌ها گفته است که دموکرات‌ها با روسیه تبانی کرده اند. رئیس جمهور آمریکا در دوره ریاست جمهوری اش ادعا‌هایی دروغین هم درباره کاهش مالیات مطرح کرده است که هیچ کدام آن‌ها صحت ندارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала