مرخصی باعث طول عمر می شود

© Sputnik / Alexei Malgavko /  مراجعه به بانک تصاویر مرخصی باعث طول عمر می شود
مرخصی باعث طول عمر می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
تیمی از دانشمندان هلسینکی به ریاست تیمو استراندبرگ تحقیقاتی را انجام دادند که طی آن مشخص شد، افرادی که مرتبا به مرخصی می روند بیشتر از افراد معتاد به کار عمر می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکاردیو، این پروژه ۴۰ سال طول کشید و در طی آن ۱۲۲۲ نفر شرکت کردند.
برای هر شرکت کننده این آزمایش حداقل یک فاکتور ریسک در نظر گرفته شد که طی آن ممکن بود به علت بیماری قلبی — عروقی در بیمارستان بستری شود.
افرادی که دانشمندان فنلاندی انتخاب کرده بودند، سیگار می کشیدند، اضافه وزن داشتند، از فشار خون بالا رنج می بردند، کلسترون خون بالا داشتند.
شرکت کنندگان این تحقیقات به دو تیم تقسیم شدند. گروه اول افرادی بودند که از پزشکان نسخه ی زندگی سالم را داشتند و گروه دوم مانند سابق زندگی می کردند. افرادی که مراقب سلامت خود بودند، خطر پیشرفت بیماری قلبی آنها تا ۴۶ درصد کاهش یافت. در عین حال بعد از ۱۵ سال به نظر می رسید که بیشتر مرگ و میز از گروهی است که سالم زندگی نمی کنند.
ورزش کردن، تغذیه درست خیلی در ادامه حیات افراد معتاد به کار تاثیر نداشت. خطر مرگ زودرس تا ۳۷ درصد در کسانی که سه هفته در سال یا کمتر استراحت می کردند بیشتر شد.
در عین حال رعایت نکاتی که پزشک نسخه کرده بود تنها استرس افراد را بیشتر کرد.
دانشمندان می گویند: مهم این است که تعادل رعایت شود ، هم در کار و هم در مراقبت از ظاهر خود.محققین نصیحت می کنند که بیشتر به مرخصی بروید.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала