سناریوی شیمیایی جدید برای حمله هوایی به سوریه

© Sputnikوزارت دفاع روسیه: آمریکا به همراه فرانسه و انگلیس برای حمله به سوریه آماده می‌شوند
وزارت دفاع روسیه: آمریکا به همراه فرانسه و انگلیس برای حمله به سوریه آماده می‌شوند - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد آمریکا، انگلیس و فرانسه قصد دارند تا به بهانه استفاده نیروهای دولتی سوریه از سلاح شیمیایی برای انجام حمله به این کشور آماده شوند.

به گزارش اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، تعدادی از عناصر مسلح و تروریست وابسته به گروه تحریر الشام، پس از کسب آموزش‌هایی در زمینه کار با موارد سمی از سوی شرکت خدمات نظامی اولایو انگلیس، وارد استان ادلب سوریه شده‌اند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین تأکید کرد که عناصر مسلح و تروریست مستقر در استان ادلب سوریه خود را برای صحنه‌سازی وقوع یک حمله شیمیایی علیه غیرنظامیان از سوی نیروهای دولتی آماده می‌کنند.

به گفته ژنرال ایگور کوناشنکوف، "به منظور انجام حمله ادعایی شیمیایی در شهر جسرالشغور در استان ادلب، شبه‌نظامیان تحریرالشام 8 تانکر حاوی کلرین را… به روستایی در چند کیلومتری جسرالشغور ارسال کرده‌اند."

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی سالیوان وارد خلیج فارس شده است، همچنین بمب‌افکن بی-1بی ارتش آمریکا در پایگاه هوایی العدید قطر مستقر شده‌اند که هدف از این تحرکات حمله به سوریه است.

این تحرکات نظامی در شرایطی انجام می‌شود که مقامات آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی بار دیگر طی چند روز اخیر ادعاهایی را درباره حملات شیمیایی در سوریه مطرح کرده بودند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала