روحانی، ششم شهریور به مجلس خواهم آمد

© AP Photo / Ebrahim Norooziروحانی، ششم شهریور به مجلس خواهم آمد
روحانی، ششم شهریور به مجلس خواهم آمد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ایران از حضور رئیس‌جمهور این کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در مجلس خبر داد.

هدف به استعفا رساندن روحانی است - اسپوتنیک ایران
هدف به استعفا رساندن روحانی است
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران طی نامه‌ای به قوه مقننه زمان حضور خود در مجلس برای پاسخ‌گویی به سئوال نمایندگان را اعلام کرد، گفت: در این نامه ذکر شده که رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه هفته جاری (6شهریور) در مجلس حضور پیدا می‌کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی ایران 10 مردادماه سال جاری در جلسه علنی پارلمان طرح سوال از رئیس‌جمهور را با  80  امضاء اعلام وصول کرد.

4 روز بعد از اعلام وصول این سوال، رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به رئیس مجلس، سؤال نمایندگان را خلاف قانون اساسی اعلام کرد اما در عین حال تاکید کرد "برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای‌اسلامی انشاء‌الله در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد و به سوالات پاسخ خواهم داد.

سوال از رئیس‌جمهور ایران 5 محور اساسی شامل؛ عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله، افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی دارد.

طبق ماده 213  آیین‌نامه داخلی مجلس ایران، رئیس‌جمهور این کشور موظف است حداکثر "تا مدت یک ماه" پس از اعلام وصول سؤال برای پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала