حذف حدود 50 صفحه کاربری ایران از گوگل

© AP Photo / Jens Meyerگوگل
گوگل - اسپوتنیک ایران
Telegram
گوگل پنجاه صفحه کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت آمریکایی «گوگل»، حدود 50 صفحه کاربری مرتبط با ایران در شبکه های اجتماعی خود که برای جنایات سایبری مورد استفاده قرار می گرفتند را کشف و حذف کرد.

«ما صفحات کاربری مرتبط با صدای جمهوری اسلامی ایران را که ارتباط خود با آن را پنهان کرده بودند، کشف و حذف کردیم».

رویهمرفته  39 کانال «یوتیوب» حذف شدند که تعداد کل بازدیدکنندگان آنها 13 466 بود، شش وبلاگ در « Blogger «» و 13 صفحه کاربری در Google+. در شرکت «گوگل» اعلام شد که از صفحات کاربری حذف شده برای انجام جنایات سایبری از جمله برای هک استفاده می شد.

خیانت فیس بوک به کاربران - اسپوتنیک ایران
خیانت فیس بوک به کاربران

شرکت «فیس‌بوک» نیز روز 22 اوت اعلام کرد صدها صفحه کاربری «مرتبط با ایران و روسیه» را از شبکه‌های اجتماعی تحت مالکیتش از جمله فیس‌بوک و «اینستاگرام» حذف کرده است.

بر اساس بیانیه این شرکت، 652 صفحه که اصلیت ایرانی و روسی داشته‌اند، به دلیل «رفتارهای هماهنگ نامعتبر» و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات آمریکا، از شبکه‌های اجتماعی این شرکت حذف شده‌اند. اسامی و مشخصات این صفحات اعلام نشده است.

این شرکت اعلام کرده که این حساب‌های روسی و ایرانی رفتارهای مشابهی داشته‌اند، اما هنوز هیچ ارتباطی میان آن‌ها پیدا نشده است. حذف این صفحات بر اساس اطلاعات شرکت امنیت سایبری «فایر آی» صورت گرفته است.

همزمان، شبکه اجتماعی «توییتر» هم اعلام کرد 284 حساب کاربری مرتبط با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا، شرکت آمریکایی فیسبوک از سوی رسانه‌ها و کنگره آمریکا برای تغییر عملکرد و حذف صفحاتی که تصور می‌شود با روسیه در ارتباط هستند، تحت فشار قرار گرفت. از آن زمان، به خصوص پس از افشای فروش اطلاعات کاربران فیس‌بوک به شرکت تحلیل داده «کمبریج آنالایتیکا»، این شرکت هر از چند گاهی شماری از صفحات را به بهانه مبارزه با انتشار اخبار جعلی و سوءاطلاعات، حذف می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала