آمادگی داعش برای حمله مستقیم به نیروهای دولتی سوریه

© Sputnik / Mikhail Alaeddinآمادگی داعش برای حمله مستقیم به نیروهای دولتی سوریه
آمادگی داعش برای حمله مستقیم به نیروهای دولتی سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
تروریست های داعش (گروه ممنوعه در روسیه) در هرگونه گفتگو در حل مناقشه سوری] شرکت نخواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان آقای الکسی تسیگانکوف رئیس مرکز آشتی نیروهای درگیر در سوریه، نیروهای داعش (گروه ممنوعه در روسیه) به طور آشکار اعلام نمودند که آماده حمله به نیروهای دولتی در سوریه هستند و حاضر به هر گونه گفتگو برای حل و فصل سیاسی مناقشه نیستند.

به نقل از این مقام روسی، جبهه النصره و داعش (دو گروه ممنوعه در روسیه) آشکارا در مورد آماده سازی برای حمله به نیروهای دولتی در روسیه خبر دادند و از هر گونه گفتگو برای حل بحران سوریه جلوگیری نمودند.

او همچنین تصریح کرد که این مرکز، فرماندهان تشکل های مسلح غیر قانونی را به آشتی فرا می خواند. این مرکز از تحریکات مسلح این گروه  جلوگیری می نماید و سعی در راه حل مسالحمت امیز بحران سوریه دارد.

گفتنی است، پیش از این نظامیان روسیه در سوریه پهپاد شبه نظامیان را که به سمت پایگاه «حمیمیم» پرواز می کرد را نابود کردند. این پهپاد از شهر «لاتاکی» تحت کنترل تشکیلات مسلح غیرقانونی بسوی پایگاه هوایی «حمیمیم» پرتاب شده بود.

شرایط خروج ایران از سوریه - اسپوتنیک ایران
شرایط خروج ایران از سوریه اعلام شد

در خبر منتشره از طرف مرکز روسیه آشتی طرف های درگیر در سوریه آمده است:«9 ماه اوت با کمک سیستم کنترل حریم هوایی پایگاه هوایی حمیمیم، پهپادی نابود شد که توسط تشکیلات مسلح غیرقانونی مستقر در «لاتاکی» پرتاب شده بود». این پهپاد با کمک آتشباری در فاصله دوری از پایگاه هوایی حمیمیم نابود شد. هیچگونه تلفات انسانی و مادی ببار نیامده است. پایگاه هوایی روسیه «حمیمیم»  به کار خود ادامه می دهد. درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کنند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش بوده است که اکنون بخش بزرگی از نیروها و اراضی تحت کنترل خود را از دست داده است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала