اشک نماینده سازمان ملل در یمن در آمد + عکس

© AP Photo / Hani Mohammedاشک نماینده سازمان ملل در یمن در آمد + عکس
اشک نماینده سازمان ملل در یمن در آمد + عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
لیزا گرانده با دیدن فجایع جنگ یمن اشک ریخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از توئیت روزنامه نگار آزاد یمنی احمد الغباری، لیزا گرانده نماینده سازمان ملل متحد در یمن با دیدن فجایع جنگ یمن اشک ریخت. وی پس از دیدار از یمن و مشاهده کودکان یمنی در بیمارستان که در پی حمله ائتلاف به سرپرستی عربستان مجروح شده بودند، نتوانستند تحمل کنند و اشک ریختند.

در تاریخ 9 اوت، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به حمله به یک اتوبوس، 47 نفر را کشته و 77 نفر را زخمی نموده اند.
در استان صعده، در شمال یمن در حمله ائتلاف به این منطقه تحت تصرف شورشیان حوثی، یک اتوبوس یک اتوبوس مورد حمله قرار گرفت که 47 نفر از جمله ۲۹ کودک جان که دانش اموز بودند، جان خود را از دست دادند. اتوبوس حامل کودکان، در کنار بازاری در ضحیان بوده در رفت و آمد بوده است.

انصارالله یمن یک ناو عربستان را هدف قرار داد - اسپوتنیک ایران
انصارالله یمن یک ناو عربستان را هدف قرار داد

گفتنی است، در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала