کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به کره جنوبی

© REUTERS / Essam Al-Sudaniکاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به کره جنوبی
کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به کره جنوبی - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمار گمرک کره جنوبی حاکی از کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، آمار گمرک کره جنوبی حاکی از کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

آنطور که آمار گمرک کره نشان می‌دهد، میزان صادرات نفت خام ایران به این کشور در ماه جولای، معادل 788 هزار و 651 تن یا 5.8 میلیون بشکه بوده است.

کره جنوبی با داشتن اقتصادی شکوفا، عطشی زیاد برای نفت دارد و پنجمین خریدار نفت خام دنیا است. کره‌ای‌ها در ماه جولای 12.4 میلیون تن نفت وارد کرده‌اند که با احتساب آمار منتشر گمرک این کشور، سهم ایران از این بازار، فقط 6.3 درصد بوده است.

کره جنوبی بعد از چین و هند، سومین خریدار نفت ایران است؛ این سه کشور در کنار ژاپن، 65 درصد از نفت صادراتی ایران را می‌خرند.

آمریکا که اواسط مرداد دور اول تحریم‌های برجامی ایران را بازگرداند، از اواسط آبان ماه، نفت و بانک مرکزی ایران را هم تحریم می‌کند. واشنگتن برای توقف خرید نفت ایران، به متحدانش فشار می‌آورد.

کره جنوبی پیش از این گفته بود که برای گرفتن معافیت‌های موردی از دولت آمریکا، با واشنگتن مذاکره می‌کند ولی دولت ترامپ با شفافیت گفته که به کسی معافیت نمی‌دهد.

بلومبرگ در خبری اعلام کرده بود که هند هم احتمالاً برای رهایی از تحریم‌های آمریکا، حجم واردات نفت خام از ایران را به نصف کاهش می‌دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала