واکنش دولت آمریکا به پیشنهاد روحانی برای مذاکره چگونه بود؟

© Flickr / Gage Skidmore / جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید
جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت آمریکا نسبت به پیشنهاد رئیس جمهور ایران برای مذاکره واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به مصاحبه جان بولتون با شبکه سی ان ان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی است که تحریم های یکجانبه آمریکا باعث بروز اغتشاش و ناآرامی در ایران شده است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه سی ان ان درباره اجرای دوباره تحریم های علیه ایران توسط دونالد ترامپ گفت:«تحریمهای یکجانبه واشنگتن در حال حاضر تاثیر عمده‌ای گذاشته است. تا به امروز ما شاهد تداوم اعتراضات بوده‌ایم، اغتشاشات در شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ و سراسر ایران به موازات بدتر شدن اوضاع اقتصادی ادامه داشته است. بنابراین من فکر می‌کنم بازگرداندن تحریمها همین الان تاثیر زیادی داشته است».

تحریمهای آمریکا علیه ایران روز 7 اوت وارد فاز اجرایی شده است.

مشاور امنیت ملی تندروی کاخ سفید افزود: از زمانی که رئیس جمهور تصمیم خود را برای خروج از توافق اعلام کرده است طی سه ماه ما با دوستان خود در اروپا و سراسر جهان ارتباط برقرار کردیم تا آنها نیز به ما بپیوندند.

بولتون در این زمینه گفت که علیرغم اختلافات موجود، شرکتهای اروپایی تجارت با آمریکا را بر تجارت با ایران ترجیح می‌دهند.

  او در واکنش به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران که دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی به مذاکرات بدون پیش شرط با آمریکا اشاره کرده بود ابراز تردید کرد و گفت:«اجازه بدهید ببینیم یک پیشنهاد واقعی است یا اینکه بیشتر تیلیغات است. اگر ایرانیها مایلند بیایند و درباره همه رفتارهای مخربشان در منطقه و جهان گفتگو کنند فکر می‌کنم رئیس جمهور ترامپ نیز مایل به انجام آن باشد».

قابل ذکر است که روحانی در گفتگوی تلویزیونی خود در شب گذشته مستقیما از مذاکره بدون شرط با آمریکا سخن نگفت و تاکید کرد که اگر آمریکائیها غرامت اقدامات مخرب خود علیه ملت ایران طی دهه‌های گذشته را بپردازند ایران آماده مذاکره بدون شرط است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала