خصوصیات موشک کروز 1500 کیلومتری سپاه پاسداران ایران

© REUTERS / sepahnews.comخصوصیات موشک کروز 1500 کیلومتری سپاه پاسداران ایران
خصوصیات موشک کروز 1500 کیلومتری سپاه پاسداران ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
یکی از کارشناسان نیروی هوایی سپاه پاسداران ایران، جزئیاتی از موشک کروز 1500 کیلومتری را تفسیر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، طرح کاربرد موشک کروز با برد 1500 کیلومتر که بر روی هواپیمای سوخو 22 برای اولین بار قابل نصب است، در بازدید سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه از پایگاه هوایی شیراز و در مراسم رونمایی از 10 دستگاه هواپیمای سوخو 22 بهینه شده و ارتقا یافته مطرح گردید.
یکی از متخصصین و مدیران پروژه های موشکی نیروی هوا فضای سپاه ایران در خصوص به‌کارگیری موشک‌های کروز زمین پایه، هواپایه و دریاپایه در بردهای مختلف را در ارتش‌های جهان دارای پیشینه و سابقه‌ای طولانی توصیف و تصریح کرد: این موشک‌ها از زمین و دریا به‌وسیله بوستر و پیشران اولیه پرتاپ شده و با روشن شدن موتورهای مرحله دوم که معمولاً از نوع جت می‌باشد، مسیر خود را ادامه می‌دهند؛ در نوع هواپایه نیز هواپیما نقش پیشران اولیه را ایفا می‌کنند.
این کارشناس هوافضای سپاه تاکید نمود که ساخت و تولید موشکهای کروز دریایی و زمین به زمین در ایران سابقه چندین ساله دارد و افزود: نیروی هوافضای سپاه به همت متخصصان جهادگر داخلی و با استفاده از زیرساخت موشک‌های کروز زمین پایه، اقدام به طراحی و ساخت موشک کروز با برد 1500 کیلومتر کرده است.
وی هدف عملیاتی موشکهای کروز هوا پایه را انهدام اهداف از پیش تعیین شده در فواصل تا 1500 کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: ناوبری این موشک با استفاده از Ins ، Gps ، Glonass ، Teromو Dsmac است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала