نظر ترامپ درباره امکان ایجاد اجلاس ایران و آمریکا

© Sputnik / Sergey Guneev /  /  مراجعه به بانک تصاویر نظر ترامپ درباره امکان ایجاد اجلاس ایران و آمریکا
نظر ترامپ درباره امکان ایجاد اجلاس ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیان داشت که تصمیم مربوط به دیدار وی با رئیس جمهور ایران به تهران بستگی دارد و افزود که شرایط اقتصادی ایران وخیم تر خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ پیشتر دیدار با همتای ایرانی خود را بعید ندانسته و گفته بود که این درخواست باید از طرف ایران مطرح شود و شرایط تکمیلی برای دیدار لازم نیست. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود که چنین ملاقاتی ممکن است در صورتی که ایران موافقت کند که سیاست داخلی و خارجی اش را تغییر می دهد و آمادگی برای گفتگو در خصوص توافق هسته ای جدید به جای توافق قبلی که آمریکا از آن خارج شده است را اعلام نماید. تهران پاسخ داد که در ابتدا آمریکا باید معاهده هسته ای را برگرداند.
ترامپ در توئیتر خود نوشت: « اقتصاد ایران روز به روز و به سرعت وخیم تر می شود. ما ملاقات بکنیم یا نکنیم. این تنها به درخواست و میل آنهاست.»
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала