آمریکایی ها از فرعون بدتر نیستند و می توان با آنها مذاکره کرد

© AP Photo / Carlos Barriaآمریکایی ها از فرعون بدتر نیستند و می توان با آنها مذاکره کرد
آمریکایی ها از فرعون بدتر نیستند و می توان با آنها مذاکره کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک عضو مجلس خبرگان رهبری ایران اعلام کرد؛ اگر ترامپ اعلام کرده می‌خواهد به تهران بیاید و با مسئولان جمهوری اسلامی ایران صحبت کند، قرآن می‌گوید «او را بپذیریم و حتی امنیتش را هم تأمین کنیم.

ترامپ: احساس می کنم به زودی با ایرانی ها دیدار می کنیم - اسپوتنیک ایران
ترامپ: احساس می کنم به زودی با ایرانی ها دیدار می کنیم
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین؛ آیت‌الله سیدهاشم بطحایی درباره پیشنهاد ترامپ برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت: ملت ایران در 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مشکلات زیادی را پشت سر گذراند اما آمریکایی ها چشم ندارند آرامش این ملت را ببینند بنابراین سناریوی جدیدی طراحی کردند تا در داخل ایران زمینه های شورش و درگیری به وجود بیاورند و ملت را مقابل دولت قرار دهند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایران و تلاش آمریکا برای تشدید این وضعیت، افزود: مقامات دولت واشنگتن رفتار دوگانه دارند، در پشت پرده علیه ملت ایران کار می کنند اما در جلوی رسانه ها ژست دموکراسی می گیرند و مدعی می شوند در امور داخلی ایران هیچ دخالتی ندارند و در درگیری مردم و دولت ایران بی تقصیر و اهل مذاکره و گفتگو هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ایران با بیان اینکه آمریکایی ها می خواهند با طرح پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط توپ را به زمین ایران بیاندازند، اظهار کرد: در حرف های ترامپ و وزیر امورخارجه اش یک آشفتگی مشاهده می شود. تعجب می کنم گویا در آمریکا مغز متفکر وجود ندارد، اگر نظام سیاسی این کشور سالم و پابرجا بود باید رئیس جمهور و وزیر امورخارجه اش هماهنگ با هم موضع گیری می کردند، نه آنکه ترامپ بگوید مذاکره بدون پیش شرط و پمپئو شرط گذاری کند. بطحایی با بیان اینکه ما پیرو قرآن هستیم، گفت: آمریکایی ها از فرعون بدتر نیستند. خدای متعال به حضرت موسی فرمود به سمت فرعون برو با او کمال آرامی و نرمی سخن بگو، باشد که متذکر شود یا {از خدا} بترسد.

وی افزود خداوند در قرآن فرموده: اگر یکى از مشرکان از تو پناه خواست پناهش ده تا کلام خدا را بشنود سپس او را به مکان امنش برسان چرا که آنان قومى نادانند» یعنی حتی اگر ترامپ اعلام کرد می خواهد به تهران بیاید و با مسئولان جمهوری اسلامی ایران صحبت کند، قرآن می گوید «او را بپذیریم و حتی امنیتش را هم تأمین کنیم چون آنها ما را نمی شناسند و نادان هستند».

 

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала