پرتاب ناموفق موشک مینوتمن 3 در آمریکا

© AP Photo / U.S. Air Force / پرتاب ناموفق موشک مینوتمن 3 در آمریکا
پرتاب ناموفق موشک مینوتمن 3 در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایالات متحده آمریکا، پرتاب موشک مینوتمن 3 به دلیل نقض فنی موفقیت آمیز نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، نیروی هوایی ایالات متحده، پرتاب آزمایشی موشک قاره پیما بالستیک مینوتمان را از واندنبرگ در جنوب کالیفرنیا انجام داد. اما این پرواز با موفقیت رو به رو نشد.

پیش از این گزارش شده  بود که در 26 آوریل نیروی هوایی ایالات متحده اولین راه اندازی موفق موشک Minuteman III را در سال 2018 انجام دادند.

با توجه به این بیانیه، پرتاب موشک در سه شب بین ساعت 00.01 و 06:01 به وقت محلی برنامه ریزی شده بود. بی بی سی گزارش داد که "با خیال راحت این آزمایش در ساعت 04.42 انجام شد اما به علت اختلال در سیستم موفقیت آمیز نبود.

در این بیانیه آمده است: "از آنجا که اختلالات می تواند به دلیل عوامل بسیاری مربوط به پلت فرم عامل و یا سیستم اندازه گیری رخ دهد، نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق به منظور بررسی دلایل این نقص هستیم".

هراس آمریکا از موشک روسی هوا به هوا + عکس - اسپوتنیک ایران
هراس آمریکا از جدیدترین موشک "هوا به هوا" روسیه + عکس

موشک 20 متری و 38 تنی مینوتمن3  که از سوخت جامد استفاده می‌کند، بردی بیش از ده‌هزار کیلومتر دارد.
و می‌تواند به سرعت 24هزار کیلومتر در ساعت یا 23 ماخ (23 برابر سرعت صوت در هوا) برسد. موشک بالستیک قاره پیما سه مرحله ای مینوتنن، در اصل برای مقابله هسته ای در طول "جنگ سرد" با اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده بود. در حال حاضر، Minuteman III تنها موشک زمینی بالستیک بین قاره ای است که در ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده است. براساس داده های اخیر، تنها ایالات متحده 450 موشک مونتمن موشک III دارد که حداقل تا سال 2020 به کار خود ادامه خواهد داد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала