واکنش ها به دعوای لفظی ظریف و ترامپ

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / ورود به گالری تصاویرواکنش ها به دعوای لفظی ظریف و ترامپ
واکنش ها به دعوای لفظی ظریف و ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
کاربران چه واکنشی به دعوای لفظی ظریف و ترامپ نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک،مدتی قبل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت خطاب به رئیس جمهوری ایران گفت: «دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، شما تاوان آن را خواهید داد بطوریکه در طول تاریخ افراد کمی چنین تاوانی داده‌اند».

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به پیام تهدید آمیز دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در توییتر واکنش نشان داد و در پاسخ نوشت: "دنیا حتی چند ماه پیش پیام هایی شدید تر از این را هم شنید، ایرانی ها 40 سال است که این حرف ها را می شنوند. ما اینجا هزاران سال است که هستیم و شاهد سقوط امپراتوری های مختلفی بوده ایم، حتی امپراتوری خودمان، که طول حکومت آن‌ها بیش از عمر برخی از کشورها بود. مراقب باش!"

واکنش ها در شبکه های اجتماعی نسبت به سخنان ظریف متفاوت بوده اند.

کاربری این گفته ظریف را عنوان کرده است.

​نظر یکی از کاربران دیگر.

اعلامیه ترامپ جوابی بود به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران که از آمریکا خواست «با آتش بازی نکند» و هشدار داد که در غیراینصورت واشنگتن از این کار خود پشیمان خواهد شد.

هشتم ماه مه دونالد ترامپ قصد خود در باره خروج از برجام را اعلام کرد.

تعدادی از شرکت های اروپایی از ترس تحریم های آمریکایی مجبور خواهند شد به کار خود در ایران پایان بدهند.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала