اظهارات جالب نایب رئیس مجلس ایران درباره جام جهانی + عکس

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  مراجعه به بانک تصاویر اظهارات جالب نایب رئیس مجلس ایران درباره جام جهانی + عکس
اظهارات جالب نایب رئیس مجلس ایران درباره جام جهانی + عکس - اسپوتنیک ایران
اشتراک
علی مطهری با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام توصیه های جالبی به فیفا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، علی مطهری، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی ایران، در اینستاگرام خود ضمن اشاره به حضور ملیت های مختلف در تیم های ملی فوتبال، خواستار پاکسازی نژادی تیم‌های ملی شد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران نوشت: در میان تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی فوتبال، تیم‌هایی را می‌بینیم که از بازیکنانی با ملیت دیگر استفاده می‌کنند به این بهانه که تابعیت آن کشور را دارند. این قضیه رقابت بین ملتها را مخدوش و ناعادلانه کرده است. مثلاً تیم فرانسه که در آن تعداد قابل توجهی از ملیت‌های آفریقایی در آن حضور دارند در واقع تیم ملی فرانسه نیست بلکه تیم فرانسه و مستعمرات آفریقایی سابق اوست. این مطلب را با شدت کمتری می‌توان درباره تیمهای آلمان و بلژیک نیز صادق دانست. این که چند غول آفریقایی را در داخل تیم ملی خود قرار می‌دهند نشانه ضعف فوتبال آن کشور است. ضمنا این مطلب نشان می‌دهد که اگر کشورهای آفریقایی امکانات کشورهای اروپایی را داشتند قطعا قهرمان جام جهانی می‌شدند. فیفا باید این نقص و بی‌عدالتی را برطرف کند به طوری که تیم ملی هر کشوری فقط از همان ملیت تشکیل شده باشد و حتی شامل بازیکنان دو رگه نیز نباشد. تیم هایی مثل تیم برزیل و آرژانتین واقعاً تیم ملی هستند.

وی افزود: متاسفانه تیم ملی برزیل در اثر اشتباهات فردی یکی از بازیکنانش در حالی که استحقاق برد را داشت به تیم چند ملیتی بلژیک باخت و طرفداران فراوان خود در سراسر جهان را غمگین و جام جهانی را از بازی زیبا محروم کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала