پیامد های خوفناک فروریزی برجام

© AFP 2022 / Attila Kisbenedekپیامد های خوفناک فروریزی برجام
پیامد های خوفناک فروریزی برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره "آینده خوفناک" منطقه و جهان در صورت فروریزی برجام هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی اکبر صالحی گفت: چنانچه اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای حامی برجام در زمان لازم مخالفت عملی خود را با سیاست های آمریکا به اجرا نگذارند، با فروریزی برجام منطقه و جهان با آینده خوفناک پیش رو مواجه خواهد شد.
پیشتر گزارش داده بودند که نمایندگان فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایران درباره تحرک بخشیدن به تماس های خود برای حفظ برجام به توافق رسیده اند.
در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را و احیای سیاست اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هر ده گزارش خود تاکید کرده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала