مأمور بدرقه متهم از کلانتری‌های ایران حذف می شود

© AFP 2022 / Behrouz Mehriمأمور بدرقه متهم از کلانتری‌ها ایران حذف می شود
مأمور بدرقه متهم از کلانتری‌ها ایران حذف می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمد شرفی، رییس پلیس پیشگیری ایران از تهیه مقدمات برای حذف بدرقه فیزیکی متهمان توسط مأموران به محاکم قضایی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد شرفی، رییس پلیس پیشگیری ایران از تهیه مقدمات برای حذف بدرقه فیزیکی متهمان توسط مأموران به محاکم قضایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با تامین منابع و امکانات این طرح زودتر اجرایی شود.

یکی از برنامه‌های آینده ما بحث پیشگیری از بدرقه فیزیکی متهم به محاکم قضایی است.

وی در توضیح بیشتر این طرح گفت: یکی از جلوه‌های نامطلوب مأموریت پلیس این است که هر روز از ساعت 8 صبح به بعد تعدادی از شهروندان با دستنبند و مأمور به سمت محاکم قضایی منتقل می شوند که این امر چندان ظاهر درستی نداشته و علاوه بر اینکه نیروی انسانی زیادی را نیز از کلانتری ها طلب می کند، ممکن است حقوق برخی از شهروندان نیز در این خصوص تضییع شود.

او در ادامه افزود: درهمین راستا طرحی را پیشنهاد کرده و در حال بررسی ابعاد آن هستیم تا بتوانیم از طریق ویدیو کنفرانس ارتباط با محاکم قضایی برقرار شود و متهم یا شاکی دیگر به دادسرا مراجعه نکرده و با حضور در همان کلانتری با قاضی پرونده خود صحبت کرده و وضعیتشان همانجا تعیین تکلیف شود. البته این طرح هنوز اجرایی نشده و ما در حال انجام زیر ساخت های فناوری اطلاعاتی آن هستیم. علاوه بر آن به یکسری تجهیرات سخت افزاری نیز نیاز است که ما برخی منابع آن را پیش بینی کرده‌ایم و امیدواریم با پشتیبانی مالی، بتوانیم این طرح را که منجر به صرفه جویی در منابع انسانی شده و درحفظ و صیانت حقوق شهروندان و همکاران ما موثر است زودتر انجام شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала