درخواست ترکیه از ایران برای مبارزه با "پ.پ.ک"

© AP Photo / Andrew Harnikدرخواست ترکیه از ایران برای مبارزه با "پ پ گ"
درخواست ترکیه از ایران برای مبارزه با پ پ گ - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه ترکیه خواستار همکاری مشترک ایران و کشورش در مبارزه علیه گروه پ.ک.ک در شمال عراق شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکارنیوز، چاووش اوغلو در گفت و گو با شبکه تلویزیونی تی.آر.تی خبر ترکیه و در ارزیابی عملیات قندیل افزود: اینکه نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) و گروه پژاک در حال حاضر به ایران حمله نمی‌کنند، به معنی عدم انجام حمله آنها در آینده نیست و ایران نیز از این موضوع خبر دارد.

وی ادامه داد: کسی نمی تواند مدعی شود که آنها قصد تجزیه خاک ایران را ندارند و این موضوع را ایران هم می داند، بنابراین لازم است که دو کشور در این زمینه همکاری مشترک داشته باشند.

وی مدعی شد: طبق معمول بین ایران و عناصر پ.ک.ک درگیری وجود ندارد ولی ایران هم می داند که شاخه فعال این گروه در آن سوی مرزها(پژاک) ممکن است که در نخستین فرصت ایران را هدف قرار دهد.

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان ضرورت پایان دادن به حضور پ.ک.ک در قندیل، آن منطقه را 'باتلاق تروریستی' خواند و بیان کرد: برای این که در ترکیه در آرامش و ثبات باشیم، باید عملیات نابودی مقر تروریست ها در قندیل را با موفقیت به پایان برسانیم.

وی اضافه کرد: تروریست های ساکن در شمال عراق پیش از این از آن منطقه به خاک ترکیه وارد می شدند و ما قصد داریم با این عملیات به این روند پایان دهیم و بر این اساس عملیات آغاز شده با موفقیت ادامه دارد.

چاووش اوغلو در ادامه هدف از توافق ترکیه و آمریکا در خصوص منبج را پاکسازی آنجا از حضور عناصر پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) و بازپس گیری سلاح های آمریکایی تحویل شده به آنها اعلام کرد و گفت: ما در این زمینه بر اساس نقشه راه تدوین شده عمل می کنیم.

وی تاکید کرد: در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد و عناصر تروریستی در حال عقب نشینی از منبج هستند و خواهیم دید که آمریکایی ها به وعده بازپس گیری سلاح ها از نیروهای پ.ک.ک و ی.پ.گ چگونه عمل خواهند کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала