مهتاب کرامتی: نایک! بدون تو پیروز شدیم + عکس

© Sputnikمهتاب کرامتی: نایک! بدون تو پیروز شدیم + عکس
مهتاب کرامتی: نایک! بدون تو پیروز شدیم + عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
پس از پیروزی ایران بر مراکش، ایرانیان به اقدام شرکت نایک در عدم اجازه به بازیکنان تیم ملی ایران در پوشیدن کفش های این شرکت واکنش نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت آمریکایی نایک در حالی که کمتر از دوهفته به آغاز مسابقات جام جهانی روسیه باقی مانده است بازیکنان تیم ملی ایران را تحریم و اعلام کرده که هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید. پس از پیروزی یک بر صفر تیم ایران بر مراکش، ایرانیان بر شرکت نایک خرده گرفتند، چرا که این تیم نیازی به کفش های نایک ندارد.  

قرار است در جام جهانی 2018 روسیه شرکت نایک کفش 60 درصد تمام بازیکنانی که به جام جهانی روسیه می‌روند را تامین کند که شامل تقریبا نیمی از اعضای تیم آلمان و اسپانیا و سه چهارم تیم روسیه می‌شود.

تنها استثنا تیم ایران است که بعد از خروج ترامپ از برجام با تحریم‌های جدید آمریکا مواجه شده است. شرکت نایکی گفته، هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید، در حالی که شرکت آدیداس همچنان قصد دارد پیراهن تیم ملی ایران را تامین کند.

مسابقات جام جهانی فوتبال از روز 14 ژوئن تا 15 ژوئیه 2018 در 12 استادیوم و 11 شهر روسیه از جمله مسکو، کالینین گراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود ، سامارا، سارانسک، روستوف، سوچی و یکاترینبورگ برگزار خواهد شد.

در چارچوب مسابقات جام جهانی، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین رویارویی خود در روز 15 ژوئن در سن پترزبورگ در مقابل مراکش بازی کرد و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. سپس تیم ملی ایران در تاریخ 20 ژوئن در شهر کازان با تیم ملی فوتبال اسپانیا بازی خواهد کرد. در نهایت در تاریخ 25 ژوئن، بازی نهایی ایران در مقابل پرتغال در مرحله نخست جام جهانی 2018 روسیه در سارانسک برگزار می گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала