ایران مذاکرات را تمام شده تلقی می کند

© AFP 2022 / BEHROUZ MEHRI ایران مذاکرات را تمام شده تلقی می کند
ایران مذاکرات را تمام شده تلقی می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی مطهری می گوید که، ایران هیچ گونه تغییری در برجام ایجاد نخواهد نمود.

جناب آقای علی مطهری در پاسخ به سوال خبرنگار اسپوتنیک در خصوص اظهار نظر جدید فرانسه در خصوص توافق نامه جدید برجام گفت: " ایران مذاکرات را تمام شده تلقی می کند، ایران هیچ گونه تغییری در برجام و یا انعقاد قرارداد جددی را نمی پذیرد. ایران اساسا" نیازی برای این کار نمی بیند. مبنا و محور ایران همین برجام است".

گفتنی است، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در نشست بین پارلمان ها به این کشور سفر نموده است.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود. 
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала