رهبر ایران: دشمنان قصد اعمال فشار اقتصادی و روانی بر ایران را دارند

© AFP 2022 / Iranian Supreme Leader's Websiteرهبر ایران: دشمنان قصد اعمال فشار اقتصادی و روانی بر ایران را دارند
رهبر ایران: دشمنان قصد اعمال فشار اقتصادی و روانی بر ایران را دارند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رهبر ایران در توییتر نوشت: دشمنان ایران در حال برنامه ریزی برای فشار آوردن بر اقتصاد و روان ملت ایران هستند تا بر آن غلبه کنند.

به گزارش اسپوتنیک، رهبر ایران در توییتر نوشت: دشمنان ایران در حال برنامه ریزی برای فشار آوردن بر اقتصاد و روان ملت ایران هستند تا بر آن غلبه کنند.

آیت الله خامنه ای گفت:" طرح دشمن امروز فشار اقتصادی و روانی است تا از این طریق باعث ایجاد سردرگمی برای غلبه بر مردم عزیزمان ایران شود، آنها همین گونه بطور ناعادلانه بر برخی از کشورهای منطقه ما حکمفرمایی می کنند."

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала