تشخیص بیماری از روی دندان+عکس

© Depositphotos / Belchonockبیماری اوتیسم در کودکان
بیماری اوتیسم در کودکان - اسپوتنیک ایران
Telegram
کدام بیماری را می توان از روی دندان های کودک تشخیص داد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ساینس ادونس» محققان آمریکایی معتقدند که با تجزیه و تحلیل لایه های دندان کودکان می توان تشخیص داد که کدام کودک به اختلال اوتیسم مبتلا می شود.

بدین ترتیب،انجام یک آزمایش جدید تشخیص اوتیسم که بتوان آن را در مراحل ابتدایی پس از تولد انجام داد، هموار می شود.

این تحقیق که توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مونت سینای در آمریکا انجام شده است، نشان می دهد که با بررسی روش سوخت ساز دو ماده غذایی روی و مس در کودکان می توان پیش بینی کرد که چه کسی به اوتیسم مبتلا می شود.

محققان در این مطالعه چرخه هایی را در متابولیزم مواد مغذی شناسایی کرده اند که ظاهرا برای تکامل سلسله اعصاب سالم ضروری هستند.

محققان همچنین الگوریتم هایی را ابداع کرده اند که بر اساس اندازه گیری های ناشی از این چرخه های متابولیک می توان پیش بینی کرد کهآیا کودک به اوتیسم مبتلا می شود یا خیر.

آنها با مقایسه کودکان مبتلا به اوتیسم با خواهران یا برادران خود که رشد معمولی داشتند، متوجه شدند که تفاوت های قابل توجهی در سطوح مس و روی در دندان های آنها وجود دارد.

اوتیسم یا درخودماندگی (Autism) نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته ‌است. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است.

​در شبکه های اجتماعی نیز بیماری اوتیسم در کودکان مورد بحث قرار می گیرد.

مثلا کاربری از دستورالعملی یاد می کند که در آمریکا بصورت برچسبی بر خودرو به مردم یادآوری می کند چطور با کودک مبتلا به اوتیسم رفتار شود.

​و یا در باره علت بیماری صحبت می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала