الحاق عراق به فدراسیون "من درآوردی" عربستان

© REUTERS / Jason Cairnduffالحاق عراق به فدراسیون"من درآوردی" عربستان
الحاق عراق به فدراسیونمن درآوردی عربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
فدراسیون «من درآوردی سعودی‌ها» در قاره کهن پس از یک روز از آغاز به کارش ۳ متحد جدید پیدا کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خببرگزاری دانشجو، عربستان دو هفته پیش رسما به تاسیس یک فدراسیون در قاره کهن با نام «فدراسیون فوتبال جنوب غرب آسیا» اقدام کرد و ۱۰ کشور را نیز در این راه با خود همراه نمود. پس از تاسیس این فدراسیون، سعودی‌ها در هفته اخیر با جانی اینفانتینو، رئیس فیفا و شیخ سلمان، رئیس AFC ملاقات کردند. حضور دو مسئول بلند پایه فوتبال جهان و آسیا در عربستان حرف و حدیث‌های زیادی را به دنبال داشت.

روز گذشته این فدراسیون "من درآوردی" با حضور رؤسای اعضای فدراسیون جنوب غرب آسیا در جده کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد. در این فدراسیون جدید آسیایی ۱۰ کشور حضور داشتند که عبارتند از: عربستان، امارات، کویت، بحرین، یمن، پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا و مالدیو بود.

امروز سایت IraqiProPlayers خبر داد که فدراسیون فوتبال عراق نیز به این فدراسیون از سوی سعودی‌ها ملحق شده است. البته عراق تنها عضو جدید نبود بلکه عمان و نپال نیز به این اتحاد سعودی‌ها ملحق شد تا تعداد اعضای فدراسیون خود ساخته عربستان در آسیا به ۱۳ برسد و بیش از پیش قدرت پیدا کند.

سعودی‌ها در تلاش هستند تا مالزی و اندونزی را نیز به این فدراسیون ملحق کنند. با نگاه به این برنامه‌های سعودی‌ها در زمینه فوتبال متوجه می‌شوید که آن‌ها در حال یارکشی هستند تا در آینده در مقابله با ایران و قطر و پروژه زمین بی طرف موفق ظاهر شوند. البته این اقدام آن‌ها برای شیخ سلمان، رئیس AFC نیز خط و نشانی آشکار است که می‌خواهند رئیس آینده AFC از میان خودشان انتخاب شود تا به راحتی برنامه هایشان را دنبال کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала