هيلى: هدف اصلی حماس نابودی اسرائیل است

© AFP 2022 / Nicholas Kammنیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیکی هیلی از عدم تصویب قطعنامه ضد مقاومت خشمگین شد.

به گزارش اسپوتنیک، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد از اینکه نتوانست قطعنامه ضد مقاومت خود را پیش ببرد خشمگین شد.

نیکی هیلی در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست وی برای حمایت از رژیم صهیونیستی برگزار شد گفت:« من امروز می خواهم از گروه تروریستی حماس صحبت کنم. ما قطعنامه ای برای محکوم کردن حملات موشکی حماس به اسرائیل تنظیم کردیم اما این قطعنامه در کمال تعجب در اینجا متوقف شد.

29 ماه مه، حماس حداقل 70 موشک به اسرائیل پرتاب کرد. خوشبختانه کسی کشته نشد اما یکی از این موشک ها به یک مهد کودک پرتاب شد و این نشان می دهد که هدف وحشتناک این گروه چه بوده است.

حماس به طور علنی مسئولیت حمله را به عهده می گیرد و تنها ناراحتی آنها این است که این حمله منجر به کشته شدن کسی نشده است.

از این وضعیت می توان نتیجه گرفت که این حملات آنچه را که ما همیشه گفته ایم، ثابت می کند. اینکه هدف اصلی حماس نابودی اسرائیل است. تمامی اقدامات حماس در راستای یک استراتژی است و آن آسیب حداکثر به اسرائیل است.

حماس می خواهد به مردم دنیا بگوید که مردم غزه به حمایت بین المللی نیاز دارند در حالیکه غزه به حمایت در مقابل حماس نیاز دارد. این حماس است که تهدید غزه است.

من امروز از همگی می پرسم کدام یک از شما می پذیرید 70 موشک به کشورتان شلیک شود؟ ما می خواهیم به مردم غزه کمک کنیم اما اینجا باید به رفتار نابودگر حماس توجه کنیم. حماس سه خط برق را دیروز تخریب کرد و اینها نشان می دهد که حماس حتی به فکر مردم غزه نیست».

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: رفتار اسرائیل دفاع از خود است و این شورا در محکوم کردن حماس همواره شکست خورده است. ادامه محکوم کردن اسرائیل بدون اینکه عمل رهبران غزه را ببینید این سوال را به ذهن می آورد که واقعا چه کسی به فکر حل موضوع است؟»

رژیم صهیونیستی از صبح روز 29 مه در چندین نوبت مواضع نیروهای مقاومت فلسطینی در غزه را هدف قرار داده است. در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزات و حملات نظامی رژیم اسرائیل به غزه، ده ها خمپاره و موشک به شهرک های اسرائیلی نشین شلیک کرده که بر اثر این حملات شماری از اشغالگران زخمی شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه دسامبر سال گذشته، اورشلیم را پایتخت اسرائیل معرفی کرده و از جابه جایی سفارت آمریکا  از تل آویو به این شهر خبر داد.

تصمیم ترامپ تظاهرات ها و درگیری هایی را در فلسطین و برخی کشورهای عربی به دنبال داشت. سفارت آمریکا در اورشلیم به طور رسمی در تاریخ 14 می 2018 افتتاح شد

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала