امتناع شرکت های کشتیرانی اروپا از حمل و نقل بار به ایران

© AP Photo / Joerg Sarbachامتناع شرکت های کشتیرانی اروپا از حمل و نقل بار به ایران
امتناع  شرکت های کشتیرانی اروپا از حمل و نقل بار به ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
بزرگترین شرکت های کشتیرانی اروپا با وجود اعتبار یافتن تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بعد از چند ماه از همین حالا میزان حمل و نقل بار به ایران را کاهش می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وال استریت زورنال، Maersk Line از دانمارک و MSC از سوئیس ، دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان اعلام کرده اند حمل و نقل بار به ایران را متوقف می سازند. سورن اسکو، مدیرکل Maersk Line اعلام نمود که فکر نمی کند در صورت اجرای کامل تحریم های آمریکا هیچکدام از شرکت های کشتیرانی در ایران به فعالیت بپردازد.

خروج چند شرکت بزرگ اروپایی از ایران - اسپوتنیک ایران
خروج چند شرکت بزرگ اروپایی از ایران

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هر ده گزارش خود تاکید کرده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل می کند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала