اثر پا به چای اثر انگشت

© Fotolia / Kristo Robertتشخیص هویت با اثر پا
تشخیص هویت با اثر پا - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیا اثر پا می تواند جای اثر انگشت را در تشخیص هویت بگیرد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت دانشگاه منچستر انگلیس، محققان انگلیسی می گویند با به کارگیری هوش مصنوعی می توان از شیوه راه رفتن و اثر پای به جا مانده از افراد به عنوان یک زیست سنج به جای اثر انگشت و اسکن چشم در بخش امنیتی فرودگاه ها استفاده کرد.

محققان دانشگاه منچستر انگلیس با همکاری محققان دانشگاه مادرید اسپانیا یک سیستم پیشرفته هوش مصنوعی برای بررسی بیومتریک ابداع کرده اند که می تواند گام فرد یا الگوی راه رفتن وی را اندازه گیری کند. این سیستم با بررسی موفق نحوه راه رفتن روی یک پد، اثر پای سه بعدی و داده های مبتنی بر زمان را تجزیه و تحلیل می کند.

در حال حاضر بیومتریک های فیزیکی، مانند اثر انگشت، تشخیص چهره و اسکن شبکیه، بیشتر برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر عمر کستیلا، رئیس دانشکده مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه منچستر که هدایت این تحقیق را بر عهده داشت گفت:«هر انسان در زمان راه رفتن تقریبا 24 عامل و حرکات مختلف دارد که باعث می شود هر فرد یک الگوی منحصر به فرد و خاصی برای راه رفتن داشته باشد. بنابراین نظارت این حرکات می تواند مانند یک اثر انگشت یا اسکن چشم برای شناسایی و تعیین هویت فرد مورد استفاده قرار گیرد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала