واکنش وزات دفاع روسیه به گزارش سقوط هواپیمای بوئینگ مالزیایی

© Sputnik / Ada Bagianواکنش وزات دفاع روسیه به گزارش سقوط هواپیمای بوئینگ مالزی
واکنش وزات دفاع روسیه به گزارش سقوط هواپیمای بوئینگ مالزی - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع روسیه اتهامات دخالت روسیه در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری مالزیایی در اوکراین در سال 2014 را محکوم کرد.

واکنش روسیه به گزارش سقوط هواپیمای بوئینگ مالزی - اسپوتنیک ایران
واکنش روسیه به گزارش سقوط هواپیمای بوئینگ مالزی
به گزارش اسپوتنیک، وزرات دفاع روسیه، نتایج تحقیقات Bellingcat را یکی دیگر از افکار شبه بازرسان بریتانیا دانست.
به نقل از وزارت دفاع روسیه، نتایج تحقیق بازرسان بیشتر براساس اسناد جعلی و قدیمی از ردیابی گفتگوی رادیویی افراد ناشناس استوار است که در 18 جولای 2014 و یک روز پس از این حادثه توسط سرویس امنیتی اوکراین منتشر شد.
این وزارتخانه تاکید دارد که افسرانی که در متن Bellingcat به آنها اشاره شده، بسیار پیش از این از خدمت اخراج شده و وزارت دفاع اکنون اطلاعی از نوع فعالیت این افراد در اختیار ندارد.
وزرات دفاع روسیه همچنین سایر شواهد شبه بازرسان را مورد انتقاد قرار داد.
وزارت دفاع روسیه خاطر نشان کرد که اهداف نویسندگان این فشارهای تبلیغاتی هماهنگ شده، دورتر از کشف حقیقت و کمک به بستگان مسافرین هواپیمای بوئینگ مالزیایی است که جان خود را در خاک اوکراین از دست دادند.
به نقل از وزارت دفاع روسیه، این همه باعث عدم دلگرمی منطقی از اقدامات سازمان های اجرای قانون هلند می شود. همانطور که در وزارت دفاع تأکید می شود، بازرسان نه تنها شواهد جعلی را مبنایی برای بررسی در نظر می گیرند، بلکه به طور غیر مستقیم در جریان ضد روسی نیز شرکت می کند.
هیئت پژوهش سقوط هواپیمایی مالزیایی نتایج اولیه این حادثه را ارائه کرد که براساس این نتایج موشکی که هواپیما را مورد اصابت قرار داده از یک پایگاه نظامی روسیه و از یک سامانه ضدموشکی روسی (بوک) شلیک شده است. تمام وسایل نقلیه‌ای که موشک را حمل کرده‌اند نیز متعلق به ارتش روسیه بوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала