فرانسوی ها اعلام کردند که چه کسی هزینه تحریم های آمریکا را پرداخت می کند

© AFP 2022 / Thomas SAMSONفرانسوی ها اعلام کردند که چه کسی هزینه تحریم های آمریکا را پرداخت کند
فرانسوی ها اعلام کردند که چه کسی هزینه تحریم های آمریکا را پرداخت کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه از راه حلی برای پرداخت هزینه تحریم های آمریکا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه گفت: اتحادیه اروپا می تواند هزینه های تحریم های احتمالی آمریکا برای شرکت های اروپایی را پس از آنکه آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شود را جبران کند.

او در ادامه افزود: "ما هر کاری که لازم باشد برای محافظت انجام می دهیم(محافظت شرکت ها از تحریم های احتمالی). چرا که این موضوع در مورد منافع اقتصادی ما است. ده ها شرکت های فرانسوی به طور قانونی در ایران در چهارچوب توافقنامه سرمایه گذاری کردند، تجارت انجام می دهند و آنها باید قادر باشند که این کار را ادامه دهند."

لومر همچنین گفت که آیا می‌خواهیم به آمریکا اجازه دهیم که پلیس اقتصادی جهان باشد؟ وی در پاسخ اعلام کرد: نه.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала